Concluded
 Manisha National Billiards & Snooker Championship 2016
12 January 2016 to 31 January 2016

  • Venue

    Org. by: Madhya Pradesh Billiards & Snooker Association

    The Emerald Height International School
    A.B. Road, Indore
    Madhya Pradesh

  • Entry Fees

    ENTRY FEE

    (Send entries thru your State Associations)

    Men

    Women

    Senior (Main)

    Rs.1000 (per event)

    Seniors

    Rs.500 (per event)

    Senior (Qualifying)

    Rs.1000 (per event)

    Juniors

    Rs.300 (per event)

    Junior (Main)

    Rs.500 (per event)

    Sub-Juniors

    Rs.300 (per event)

    Junior (Qualifying)

    Rs.500 (per event)

    ENTRY FORM

    Sub Junior

    Rs.300 (per event)

     

  • Description

     


    National Billiards & Snooker

     

    41st Junior National Billiards & Snooker Championship DRAW & Playing Schedule RESULTS
    12th Sub-Junior National Billiards & Snooker Championship (Must check timings at Venue also)
    Sub-Junior Billiards (1 Hr) 12 - 14 January 2016 DRAW RESULTS
    Sub-Junior Snooker (B/O 3 frames) 13 - 15 January 2016 DRAW RESULTS
    Junior Billiards Qualifying (90 Min) 12-13 January 2016 DRAW RESULTS
    Junior Billiards Knock-out & 14 - 17 January 2016 DRAW RESULTS
    League (top 4) (90 Mins; Final 2 Hrs)
    Junior Snooker Qualifying (B/O 5) 15 - 18 January 2016 DRAW RESULTS
    Junior Snooker Knock-out & 18 - 20 January 2016 DRAW RESULTS
    League (top 4) (B/O 5 Frames)
    83rd Senior National Billiards & Snooker Championship DRAW & Playing Schedule RESULTS
    Billiards Qualifying (100 UP; B/O 5) 18 - 19 January 2016 DRAW RESULTS
    Billiards Main Draw (100 UP; B/O 5) 19 - 23 January 2016 DRAW RESULTS
    DRAW - Knock Out
    Snooker Qualifying (B/O 5 Frames) 21 - 25 January 2016 DRAW RESULTS
    Snooker Main Draw (B/O 5 Frames) 25 - 31 January 2016 DRAW RESULTS
    DRAW - Knock Out
    25th Ladies & 9th Junior, Sub-Junior Girls DRAW & Playing Schedule RESULTS
    National Billiards & Snooker Championship
    Sub-Junior Girls 25 - 27 January 2016 Girls: Sub-Junior Billiards RESULT
    Billiards (1 Hrs)   Girls: Sub-Junior Snooker
    Snooker (B/O 3 Frames)   Girls: Junior Billiards RESULT
      27 - 29 January 2016 Girls: Junior Snooker
           
    Ladies Billiards & Snooker 26 - 31 January 2016 WOMEN: Senior Billiards RESULT
    (50 UP; B/O 3) WOMEN: Senior Snooker RESULT
         

     

     


    Indore. January 31.

    Results of the National Billiards and Snooker Championship 2016, Indore

    Junior Girls Snooker

    Keerat Bhandal (Del) beat Varsha Sanjeev (Kar) 2 - 1 (37-69), (57-53), (51-44)

    Women Billiards

    Keerat Bhandal (Del) beat Aranxta Sanchez (Mah) 3 - 1 (77-51), (64-75), (76-35), (75(27)-73)

    Women Snooker

    Final

    Vidya Pillai (Kar) beat Amee Kamani (MP) 4 - 2 (36-78), (73-37), (71-35), (0-88), (62-23), (59-32)

    Semifinals

    Vidya Pillai (Kar) beat Varsha Sanjeev (Kar) 3 - 2 (32-63), (42-56), (83-23), (35-34), (62-53(47))

    Amee Kamani (MP) beat Aranxta Sanchez (3 - 0) (63-9),  (65-26), (65-30)

    3rd & 4th placing: Varsha Sanjeev (Kar) beat Aranxta Sanchez (2 - 0) (54-16), (75(41)-41)

    Ranking

    1.    Vidya Pillai (Kar)

    2.    Amee Kamani (MP)

    3.    Varsha Sanjeev (Kar)

    4.    Aranxta Sanchez (Mah)

    Round Robin

    Uma Devi (Kar) beat Mohita (TN) 2 - 0 (75-15), (85-33)

    Neeta Sanghvi (Mah) beat Indira Gowda (Kar) 2 - 0 (58-44), (48-18)

    Keerat Bhandal (Del) beat Indira Gowda (Kar) 2 - 0 (56-45), (51-17)

    Men’s Snooker

    Final:

    Aditya Mehta (PSPB) beat Manan Chandra (PSPB) 6 - 3 (1120-0), (35-72), (73(73)-8), *7-84), (19-74), (33-72), (1-128(128), (39-83)

     

    Semifinals

    Aditya Mehta (PSPB) beat Sundeep Gulati (Del) 5 - 1 (48-67), (90-61), (66-55), (64-40), (66-34), (56-44)

    Manan Chandra (PSPB) beat Ishpreet Chadha (Mah) 5 - 2 (78(58)-46), (42070), (90(58)-44), (64-29), (40-77), (78-7), (66-49)

     

    3rd. & 4th placing

    Sundeep Gulati (Del) beat Ishpreet Chadha 4 - 2 (59-48), (61-67), (76-9), (50-57), (85-26), (70-45)

     

    Anuj Uppal (Del) beat S Dilip Kumar (RSPB) 2 - 0 (73-5), (52-32)

    Anuj Uppal (Del) beat Lucky Vatnani (Tlng) 2 - 0 (66-32), (77-15)

    Dilip Kumar (RSPB) beat Bharat Sisodiya (MP) 2 - 0 (66-31), (50-34)

    Lucky Vatnani (Tlng) beat Bharat Sisodia (MP) 2 - 0 (74-56), (90-15)

     

     

     

     

    Rankings:

    1.    Aditya Mehta (PSPB)

    2.    Manan Chandra (PSPB)

    3.    Sandeep Gulati (Del)

    4.    Ishpreet Chadha (Mah)

    5.    Anuj Uppal (Del)

    6.    Lucky Vatnani (Tlng)

    7.    S Dilip Kumar (RSPB)

    8.    Bharat Sisodiya (MP)


    Varsha Sanjeev returns to win her Junior Billiards title !!

    Results of Junior Billiards Girls

    Final: Varsha Sanjeev (Kar) beat Keerat Bhandal (Del) 156-125

    3rd & 4th Placing: Ishika Shah (MP) beat Lahiri Sinapara (Tlng) 40-29

    Rankings:  1 to 4

    1.       Varsha Sanjeev (Karnataka)

    2.       Keerat Bhandal (Delhi)

    3.       Ishika Shah (Madhya Pradesh)

    4.       Lahiri Sinapara (Telengana)

    Results of Senior Women Billiards

    Semifinals:

    Keerat Bhandal (Delhi) beat Uma Devi R (Karnataka) 2 – 1 (75-67), (70-76), (75-42)

    Aranxta Sanchez (Maharastra) beat Neena Praveen (TN)  (2 – 1 ) (71-75), (76-47), (76-32)

    Results of Senior Women Snooker

    Praveshika Katiyur (UP) gets walkover from Suniti Damani (WB)

    Chitra M (Kar) beat Ishika Shah (MP) 2 – 0 (56-13), (73-23)

    Varsha Sanjeev gets walkover from Suniti Damani (WB)

    Janani M (TN) beat Vaishnavi B (AP) 2 – 0 (37-12), (42-35)

    Meenal Thakur (Mah) beat Praveshika K (UP) 2 – 0 (70-19), (49-8)

    Sunita Khandelwal (MP) gets walkover Pavitra (TN)

    Vidya Pillai (Kar) beat Rajini (AP) 2 – 0 (70-15), (89(31,30)-0)

    Judy Walia (Kar) beat Keertana (Kar) 2 – 0 (42-33), (61-41)

    Sanjana (TN) beat Kaivalya (Kar) 2 – 1 (54-59), (47-45), (65-34)

    Amee Kamini (MP) beat Indira Gowda (Kar) 2 – 0 (92-7), (68-65)

    Renu B (MP) beat Soumini Srinivas (TN) 2 – 0 (54-21), (41-21)

    Varsha Sanjeev gets walkover from Suniti Damani

    Aranxta Sanchez (Mah) beat Neena Praveen (TN) 2 – 1 (66-38), (28-32), (67-33)

    Judy Walia (Kar) beat meenal Thakur (Mah) 2 – 0 (61-32), (50-8)

    Neha Arora (Del) beat Chitrakala (TN) 2 – 1 (27-35), (40-24), (73-9)

    Keerat Bhandal (Del) beat Neeta Kothari (WB) 2 – 1 (46-33), (16-35), (52-19)

    Neet Sangvi (Mah) beat Lahiri S (Tlng) 2 – 1 (24-48), (38-32), (55-19)

    Anupama R (TN) beat Akanksha Singh (Tlng) 2 – 1 (21-57), (49-46), (43-10)

    Results of Men’s Snooker – Top 48

    Anand Raghuvanshi (Mah) beat Jaiveer Dhingra (Mah) 4 – 2 (22-70), (74(62)-20), (52-62), (66-33), (67-30), (63-17)

    Shivam Arora (Mah) beat Monu Choudhury (Del) 4 – 2 ) (48-67), (71(57)-10), (53-84), (74-17), (71-30), (72-41)

    Alok Kumar (PSPB) beat Abhineet Sharma (MP) 4 – 2 (59-67), (52-64), (117(111)-7), (90(56)-0), (70-62(55)), (87(52)-0)

    Bharat Sisodiya (MP) beat Dharminder Lily (Pun) 4 – 2 (2-79), (61-11), (22-78), (68(62)-28), (80-15), (69-45)

    I V Rajeev (AP) beat Sukumar Burman (Asm) 4 – 1  (79-0), (68-17), (66-56), (31-73), (61-8)

    Rupesh Shah (PSPB) beat Rovin D’Souza (Mah) 4 – 1 (59-58), (16-75(70), (109(81)-20), (79-31), (65-17)

    Manav Panchal (Mah) beat Dr. Khizar Raoof (Tlng) 4 – 1 (64-42), (1-62), (77-20), (82-16), (56-43)

    Manan Chandra (PSPB) beat Malkeet Singh (RSPB) 4 – 2 (39-58), (0-93(93)), (121(121)-0), (57-34), (115(62)-0), (62-25)

    Ishpreet Chadha (Mah) beat Siddharth Parekh (RSPB) 4 – 2 (64-22), (50-75), (52-42), (0-95(53)), (67(59)-21), (70-9)

    Nitesh Madan (RSPB) beat Anurag Giri (MP) 4 – 3 (75-48), (25-50), (68-49), (12-61), (70-53), (13-60), (66-38)

    Sandeep Gulati (Del) beat Abhimanyu Gandhi (Guj) 4 – 2 (61-18), (67-58), (31-68), (44-63), (55-42), (65-53)

    Ketan Chawla (MP ) beat Nitsh Madan (RSPB) 4 – 0 (74-48), (70-59), (67-39), (59-2)

    Bharat Sisodiya (MP) beat (Laxman Rawat (RSPB) 4 – 3 (36-62), (66-53), (6-(64(63)), (46-56), (98(67)-18), (59-57), (64-48)

    Manan Chandra (PSPB) beat I H Manudev (Kar) 4 – 2 (99-0), (38-66), (25-61), (65-26), (89-26), (61-40)

    Alok Kumar (PSPB) beat Sourav Kothari (PSPB) 4 – 0 (61-58), (59-34), (78-26), (49-39)

    Akshay Kumar (UP) beat Pandurangaiah (AP) 4 – 2 (45-67), (37-63), (43-30), (67-17), (68-26), (76-5)

    Ishpreet Chadha (Mah) beat Shahbaaz Adil Khan (PSPB) 4 – 2 (97-21), (78-48), (25-60), (20-73), (73-21), (76-8)

    Himanshu Jain (Tlng) beat Manav Panchal (Mah) 4 – 3 (10-68), (64-2), (51-63), (74-29), (74-1), (41-60), (66-16)

    Lucky Vatnani (Tlng) beat Anand Raghuvanshi (Mah) 4 – 1 (30-64), (56-49), (61-49), (69-61), (81-76)

    Aditya Mehta (PSPB) beat Devendra Joshi (PSPB) 4 – 0 (101(76)-5), (63-46), (94-1), (66-1)

    Pushpinder Singh (RSPB) beat I V Rajeev (AP) 4 – 0 (57-26), (61-17), (86-25), (60-41)

    J Varun Kumar (TN) beat Rupesh Shah (PSPB) 4 – 3 (8-78(64)), (57-73), (77-12), (60-19), (0-94(72)), (65-52), (51-49)

    S Dilip Kumar (RSPB) beat Kamal Chawla (RSPB) 4 – 2 (69-20), (123(59, 50)-4), (18-64), (56-63), (56-48), (88(72)-9)

    Anuj Uppal (Del) beat Shivam Arora (Mah) 4 – 3 (62-23), (5-70), (55-64), (89(53)-34), (56-23), (5-73(66), (69-15)

    Brijesh Damani (PSPB) beat Faisal Khan (RSPB) 4 – 2 (75-29), (67-2), (12-73(62), (55-25), (8-72(60)), (48-12)

    Sandeep Gulati (Del) baet Rafath Habib (RSPB) 4 – 3 (102-8), (35-71), (17-75), (71-38), (35-66), (75-12), (80(55)-28)

    Rajat Khaneja (Chg) beat Akshay Kumar (UP) 4 – 3 (16-69), (50-70), (64-49), (60-23), (65-21), (33-81), (64-17)

    Rahul Sachdev (Mah) beat Anmoldeep Singh (Pun) 4 – 2 (59-48), (93(68)-16), (58-84), (62-39), (28-72), (53-46)

    Faizal Khan (RSPB) conceded to Younis Kochey (Jkd) 4 – 0 (67-6), (69-15), (76(56)-13)

    Devendra Joshi (PSPB) beat S Shrikrishna (TN) 4 – 2 (70-37), (83-13), (13-71), (59-52), (44-94), (77-7)

    Kamal Chawla (RSPB) beat Dhvaj Haria (PSPB) 4 – 0 (66-62), (94-49), (57-49), (107(68)-22)


    Indore. January 28.

    Junior Girls Billiards – Results

    Anupama (TN) beat PSS Angel (AP) 119-86

    Pavitra (TN) beat Rupashri (AP) 82-37

    Lahiri S (Tlng) beat Vaishnavi B (AP) 95-32

    Janani M (TN) beat Rushitha (AP) 62-41

    Doyel Dey (WB) beat Mohita (TN) 105-48

    Varsha S (Kar) beat Pavitra (TN) 191-71

    Keerat B (Del) beat Anupama (TN) 153-39

    Priyanka (TN) beat Kaivalya (Kar) 59-56

    Marium Agnesh (TN) beat Anushi Seth (MP) 103-39

    Ishika Shah (MP) beat Sanjana M (TN) 100-86

    Varsha S (Kar) beat Marium A (TN) 156-86

    Lahiri S (Tlng) beat Doyel Dey (WB) 86-70

    Keerat B (Del) beat Priyanka (TN) 146-31

    Ishika Shah (MP) beat Janani M (TN) 114-50

     

    Semifinals

    Keerat B (del) beat Ishika Shah (MP) 174-44

    Varsha S (Kar) beat Lahiri S (Tlng) 112-99

     

    Junior Girls Snooker – Results

    Varsha (Kar) beat Kaviya (MP) 2 – 0 (85-5), (55-5)

    PSS Angel (AP) beat Kushi Singh (MP) 2 -1 (41-26), (25-45), (62-41)

    Anupama (TN) beat Rushita B 2 – 0 (35-14), (52-44)

    Vaishnavi B (AP) beat Arbiya Khan (MP) 2 – 0 (53-24), (53-45)

    Priyanka (TN) beat Bhakul Vani (MP ) 2 – 0 (30-9), (29-24)

    Keerat B (Del) beat Pavitra (TN) 2 – 0 (49-7), (61-7)

    Sanjana M (TN) beat Keertana (Kar) 2 – 1 (39-38), (22-65), (57-24)

    Payal Hada (MP) beat Rupashri (AP) 2 – 0 (41-8), (47-14)

    Mohita (TN) – Poorva Sadu (MP) 2 – 0 (49-29), (47-26)

    Lahiri S gets walkover from Anushi Seth (MP)

    Marium A (TN) Mushkon Motwani (MP) 2 – 0 (59-17), (32-7)

    Janani M (TN) beat Angel (AP) 2 – 0 (57-22), (48-20)

    Doyel Dey (WB) beat Priyanka (TN) 2 – 0 (21-13), (35-26)

    Marium A (TN) beat Payal Hada (MP) 2 – 0 (45-15), (60-39)

    Kaivalya (Kar) beat Sanchita W (MP) 2 – 0 (42-39), (34-11)

    Keerat B (Del) beat Vaishnavi B (AP) 2 – 1 (23-40), (66-11), (68(31)-27)

    Ishika Shah (MP) beat Sanjana M (TN) 2 – 1 (57-43), (49-66), (55-28)

    Ishika Shah (MP) beat Marium A (TN) 2 – 0 (50-41), (24-19)

    Varsha S (Kar) beat Mohita (TN) 2 – 0 (78-1), (51-7)

    Lahiri S (Tlng) beat Anupama (TN) 2 – 1 (53-51), (51-53), (63-23)

    Varsha S (Kar) beat Janani M (TN) 2 – 0 (70-2), (48-19)

    Keerat B (Del) beat Kaivalya (Kar) 2 – 0 (84-13), (50-17)

    Lahiri S (Tlng) beat Doyel Del (WB) 2 – 0 (33-19), (72-21)

     

    Ladies Billiards – Results

    Amee Kamani (MP) got walkover from Asha (TN)

    Judy Walia (Kar) beat Pavitra 2 – 0 (50-38), (51-29)

    Varsha S (Kar) beat Uma Yadav (MP) 2 – 0 (50-26), (50-16)

    Marium A (TN) beat Kaivalya (Kar) 2 – 0 (50-21), (50-26)

    Indira Gowda (Kar ) beat Soumini Srinivas (TN) 2 – 0 (51-32), (50-48)

    Neeta Kothari (WB) beat Mohita (TN) 2 – 0 (51-31), (51-24)

    Renu Bharkatiya (MP) beat Anupama (TN) 2 – 0 (50-26), (52-48)

    Lahiri S (Tlng) beat Janani M (TN) 2 – 1 (35-50), (51-20), (52-14)

    Keerat B (Del) beat Sunita Khandelwal (MP) 2 – 0 (52-19), (50-31)

    R Umadevi (Kar) beat Lahiri S (Tlng) 2 – 0 (50-8), (51-18)

    Chitra M (Kar) beat Judy Walia (Kar) 2 – 0 (50-24), (50-10)

    Neena Praveen (TN) beat Renu Bharkatiya (MP) 2 – 0 (50-37), (51-43)

    Meenal Thakur (Mah) beat Neeta Kothari (WB) 2 – 1 (52-17), (24-50), (50-37)

    Keerat B (Del) beat Indira Gowda (Kar) 2 – 0 (50-33), (52-16)

    Ananxta S (Mah) beat Akanksha Singh (Tlng) 2 – 0 (52-21), (51-6)

    Varsha S (Kar) beat Marium A (TN) 2 – 0 (50-20), (51-13)

    Akanksha Singh (Tlng) beat Sanjana M (TN) 2 – 0 (52-45), (50-38)

    Amee Kamini got walkover from Suniti Damani (WB)

    Uma Devi got walkover from Amee Kamani (MP)

    Aranxta S (Mah) beat Varsha S (Kar) 2 – 0 (52-36), (51-22)

    Neena Praveen (TN) beat Chitra M (Kar) 2 – 1 (51-45), (31-51), (51-41)

    Keerat B (Del) beat Meenal T (Mah) 2 – 1 (50-35), (44-51), (50-38)

     

    Ladies Snooker – Results

    Anarxta S (Mah) beat Pavitra (TN) 2 – 0 (82(33)-18), (52-10)

    Amee Kamini (MP) beat Akanksha Singh (Tlng) 2- 0 (69-14), (52-9)

    Neeta Sangvi (Mah) gets walkover from

    Soumini Srinivas (TN) gets walkover from Ranjini Devi (AP)

    Indira Gowda (Kar) beat Anupama TN) 2 – 0 (51-28), (83-13)

    Chitra M (Kar) beat Chitrakala (TN) 2 – 0 (78-17), (63-24)

    Varsha S (Kar) beat Vaishnavi B (AP) 2 – 0 (54-4), (50-9)

    Lahiri S (Tlng) beat Kaivalya (Kar) 2- 0 (50-49), (51-22)

    Ishika Shah (MP) beat Neha Arora (Del) 2 – 0 (51-49), (63-42)

    Neena Praveen (TN) beat Sunita Khandelwal (MP) 2  – 0 (35-18), (59-39)

    Vidya P (Kar) beat Renu B (MP) 2 – 0 (43-22), (72-7)

    Vaishnavi got walkover from Suniti Damani (WB)

    Judy Walia (Kar) beat Praveshika K (MP) 2 – 0 (69-9), (56-44)

    Keerat B (Del) beat Mohita (TN) 2 – 0 (62-7), (61-10)

    Vidya P (Kar) beat Soumini S (TN) 2 – 0 (75(31)-2), (69-7)

    Varsha S (Kar) beat Janani M (TN) 2 – 0 (70-23), (70-14)

    Lahiri S (Tlng) beat Sanjana M (TN) 2 – 1 (15-61), (81-31), (34-21)

    Renu B (MP) beat Rajini Devi (AP) 2 – 0 (52-19), (46-23)

    Indira Gowda (Kar) beat Akanksha Singh (Tlng) 2 – 0 (65-25), (64-25)

    Neeta Sangvi (Mah) beat Kaivalya (Kar) 2 – 0 (50-19), (63-2)

    Umadevi R (Kar) beat Neeta Kothari (WB) 2 – 0 (54-5), (62-31)

    Meenal T (Mah) beat Keertana (Kar) 2 – 0 (64-14), (67-19)

    Amee Kamani (MP) beat Anupama R (TN) 2 – 0 (71-10), (66-30)

     

    Senior Men Snooker Main Draw – Results

    Lucky V (Tlng) beat Dhvaj Haria (PSPB) 3 – 1 (112-8), (69-33), (41-73), (66-25)

    Anmoldeep Singh (Pun) beat Avinash Kumar (Del) 3 – 0 (55-2), (53-16), (67-39)

    Monu Choudhry (Del) beat R Girish (RSPB) 3 – 0 (90-12), (50-27), (52-30)

    Akram Khan (WB) beat Hritik Jain (MP) 3 – 0 (75-32), (49-41), (61-38)

    Nitish Madan (RSPB) beat Sunil Kumar (HP) 3 – 0 (70-1), (68-34), (58-41)

    Rahil Bhat (JK) beat Mohit Chouhan (Ukd) 3 – 1 (68,57), (56-7), (44-55), (58-14)

    Abhijoy Gosh (HP) beat Nitin (Ch) 3 – 1 (64-50), (8-77), (52-39), (49-25)

    Ishpreet Chadha (Mah) beat Nishant Biwal (Odi) 3 – 0 (75-5), (65-13), (62-7)

    Abhineet Sharma (MP) beat Kanishk Janjaria (Ch) 3 – 2 (35-64), (82-43), (31-75), (71-46), (51-12)

    Lalrina Renthlai (Miz) gets walkover from Vijay Nichani (TN)

    Shankar Rao (AP) gets walkover from Shakeel Ahmed (WB)

    Rafath Habib (RSPB) beat Manav Panchal (Mah) 3 – 0 (60-52), (74-16), (54-53)

    Laxman Rawat (RSPB) beat Ankit Kariwala (WB) 3 – 1 (49-73(64)), (68-29), (66-36), (70(54)-31)

    Pushpinder Singh (RSPB) beat Toufique Ali (Meg) 3 – 1 (56-11), (83-38), (34-42), (70-0)

    Peter Paul (RSPB) beat Alok Aneja (Ukd) 3 – 1 (61-28), (61-66), (57-12), (60-21)

    Bharat Sisodiya (MP) beat Manish Jain (WB) 3 – 2 (62-27), (21-94(84)), (51-62), (79-43), (67-59)

    Rovin D’ASouza (Mah) beat Akshay Kumar (UP) 3 – 2 (57-48), (35-50), (71-57), (11-55), (68-17)

    Varun Kumar (TN) beat Sarvesh Kolwarkar (Goa) 3 – 0 (51-8), (53-34), (65-9)

    Rajat Taneja (Ch) beat Anupam Jha (Bh) 3 – 1 (75-20), (58-71), (74(52)-52), (76-9)

    Alok Kumar (PSPB) beat Mumtaz Ali (Jkd) 3 – 0 (107(66)-0), (55-22), (72-1)

    Anand Raghuvanshi (Mah) beat Wasim Ahmed (RSPB) 3 – 0 (65-49), (81-28), (56(52)-2)

    Aditya Mehta (PSPB) beat Vipin Premi (UP) 3 – 0 (74-(52)-8)), (79-48), (93(54)-6))

    Mudazir Ashiq (JK) beat Mohsin Achchva (Guj) 3 – 1 (35-85), (75-54), (60-32), (67-19)

    I V Rajeev (AP) beat Neeraj Kumar (RSPB) 3  – 1 (63-65), (62-46), (75-30), (77-46)

    Dilip Kumar (RSPB) beat Rupesh Shah (PSPB) 3 – 2 (28-65), (94(56)-0), (65-56), (0-83), (62-56)

    Anuj Uppal (Del) beat Siddharth Parekh (RSPB) 3 – 1 (65-59), (30-79), (68-51), (62-24)

     


    If you are facing any difficulties in hotel booking you can contact the undersigned Mr. Bholu Mehta, Mob. 09826049027, Email Id:bholumehta@bsfi.net.

     

    I suggest the following hotels for room booking:

     

    1)      Hotel S 47

               Address: Rau Indore Bypass Square, Opposite Dr. Hardia eye hospital, AB road, Rau – Indore- 453331,  Madhya Pradesh, India

    Contact person - Mr. Mahendra Desai - Mob. 09926785999

    Ph. : +91-731-4714747

    Mob. : +91 8223055547, +91 8224055547, Fax:- : +91731 4714747

    The rates are Rs. 2200/- for double room inclusive of taxes & breakfast

     

    2)      UTSAV RESORT

    Address: AB Road, opposite Tata Motors, Rajendra Nagar, Indore, Madhya Pradesh 452001

    Contact person Mr.  Govind Ji: Mob. 09644006681, Ph. 0731-4058021

     

    SGL Room                            : 1260/-

    DBL Room                            : 1620/-

    TRPL Room                          :  1980/-

    Quart. Room (4 persons)  :  2340/-

     

    These above rates are net rate room basis only rest all F&B service on actual charges basis. As a special case we can offer B/F@ 115/- Per head (Preplated) which will consists of,

    1.       1 Vegetable S/W

    2.       1 Plate Poha.

    3.       2 Piece kachori OR samosa

    4.       2 Piece banana

    5.       Tea coffee

       As discuss with you every guest will made the payment directly at the time of c/out.

    We would like to inform you that on 15th & 16th Jan-2016 we do not have any rooms.

     

    3)       Hotel Bee Town

    Address: Hukmakhedi, Rajendra Nagar, A.B. Road, Indore -452014 (MP)

    Mob. 8817330972, Email: - info@beetown.co.inbeetown_enquiry@yahoo.com

     

     
     

     

     

     

    DBL Room                          

    TRPL Room                                                              Rs. 900/- per person inclusive of taxes and breakfast. 

    Quart. Room (4 persons) 

     

    Thanks & Regards,

    BHOLU MEHTA

    PRESIDENT

    MADHYA PRADESH BILLIARDS & SNOOKER ASSOCIATION

    Mob: # +91 98260 49027

     

    (1)   Hotel S 47

    Address: Rau Indore Bypass Square,

    Opposite Dr.Hardia eye hospital,

    AB road, Rau – Indore- 453331,

    Madhya Pradesh, India

    Ph. : +91-731-4714747

    Mob. : +91 8223055547, +91 8224055547

    Fax:- : +91731 4714747

    Email : namaste@s47hotels.com

    Distance: 1.5 K.M. from venue.

    Tariff :- 3500/- + tax for Double Room and Breakfast.

     

    (2) Hotel The Red Maple Mashal

    Address: JhoomerGhat, Rasalpura, Rau, Indore, Madhya Pradesh 453446

    Ph.  : +91-731-4020 300-01-02
    Fax :  +91-731-4020309

    Mob: 088899 55004

    Email : info@theredmaple.in

    Distance: 3 K.M. from venue.

    Tariff :- 3800/- + tax for Double Room and Breakfast.

     

    (3) KamlaKunj Garden

    Address : Durga Nagar A B Road,

    Near Rajendra Nagar,

    Police Station, Indore 

    Mob. +91 9826046666

    Distance: 1.0 K.M. from venue.

    Tariff: - 1500/- + tax for Double Room and Breakfast.